Zprávy

Pozadí

News

TŘETÍ PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET LIBERCE

Liberec potřetí umožní lidem, aby v participativním rozpočtu navrhli vlastní projekty na zvelebení okolí a následně rozhodli hlasováním o tom, které se uskuteční. Letos chce na to město vyčlenit osm milionů korun. V obou předchozích ročnících radnice rozdělovala po pěti milionech. Pravidla pro letošní ročník participativního rozpočtu budou zastupitelé schvalovat na konci března.

today20. 3. 2023

Náš tip

VÝSTAVA U PORSCHEHO

O víkendech 18. -19.3. a 25.-26.3. bude v Rodném domě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích k vidění originální výstava 26. ročníku Salonu filmových klapek. Projekt spojující výtvarné a filmové umění pravidelně ze svého výtěžku podporuje snímky začínajících filmařů a je nedílnou součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Za celou historii Salonu bylo vydraženo bezmála 3000 umělecky ztvárněných klapek a celkově vynesly již 44,5 milionu korun.

today17. 3. 2023 1

News

MODERNIZACE ČÁSTI OD HŘBITOVA K PIVOVARU

Ve Vratislavické ulici Za školou začaly stavební práce. Vyřešit mají nedostatečnou parkovací kapacitu a zajistit bezpečnost chodců a cyklistů v tomto frekventovaném místě. V průběhu následujících měsíců zde vznikne parkoviště pro 68 vozidel. Po celé délce komunikace od hřbitova až k pivovaru povede osvětlený perkový chodník. Okraje silnice budou lemovat nové stromy.

today17. 3. 2023

News

OBNOVA ZÁMECKÉHO PARKU

Za budovou vratislavické knihovny proběhlo kácení vzrostlých stromů. Odborný dendrologický posudek označil jejich stav za kritický. Jejich odstranění tak bylo nutné především s ohledem na bezpečnost návštěvníků parku. Už během příštího týdne se v Zámeckém parku objeví 20 nových stromů. Sázet se bude 6 javorů, 5 habrů, 4 kaštany, 4 lípy a jeden jeřáb.

today17. 3. 2023

Náš tip

SEZÓNA FARMÁŘSKÝ TRHŮ ODSTARTOVALA

Milovníci čerstvých a kvalitních potravin se mají na co těšit. Odstartovala nová sezóna městských farmářských trhů v Liberci. Trhovci budou nabízet své zboží každou středu a čtvrtek, vždy od půl osmé ráno do dvou odpoledne před Nákupní galerií Plaza vedle liberecké radnice. Trhy, budou během sezóny, která potrvá až do 23. listopadu, provázet nejrůznější doplňkové akce jako např. ochutnávky novinek nebo soutěže pro děti.

today17. 3. 2023

News

ROZBORY VODY LEVNĚJI

Státní zdravotní ústav opakuje loňskou jarní akci na rozbor vody za zvýhodněnou cenu. Akce trvá od 1. března do 26. května 2023 a je určena pro občany využívající individuální zdroje jako jsou studny a vrty nebo prameny k zásobování domácností pitnou vodou. Více informací najdete na webu Vratislavic v sekci Aktuality.

today17. 3. 2023

News

JARNÍ ÚKLID ZAČNE NA KONCI BŘEZNA

Vratislavice na konci března zahájí jarní úklid veřejných prostranství. Čištění komunikací, chodníků a parkovišť bude probíhat podle aktuálního počasí ve všedních dnech vždy od půl páté ráno nejpozději do osmi večer. Konkrétní lokality budou vždy předem označeny dopravními značkami. Vedení obce žádá o respektování značení, aby měla úklidová technika dostatek prostoru pro manipulaci.

today13. 3. 2023 2

Náš tip

JARNÍ WORKSHOP V IGI

Jaro je za dveřmi a to některé z nás možná inspiruje k jarní výzdobě domova. Pokud nevíte jak na to, můžete vyrazit di IGI Vratislavice na workshop Krasohrátek. Konat se bude v sobotu 18.3. od 10:00 do 13:00. Vyrobíte si jarní dekoraci, kde hlavním motivem budou ptáčci, budky, domečky a podobně. Víc informací najdete na webu krasohratky.cz.

today13. 3. 2023 2

News

DOUBSKÁ ULICE UZAVŘENA

Od 12.3. je uzavřená hojně využívaná Doubská ulice v Liberci. Důvodem jsou stavební práce na rekonstrukci mostu na průtahu městem. Na mostě bude probíhat usazování nosníků. Silnice bude uzavřená až do 17.3. 17:00. Objízdné trasy jsou značené.

today13. 3. 2023

0%